لاس وگاس

شهری که پینوکیو در آن تبدیل به درازگوشی شد٬شهر رویایی کودکی  اکثر هم نسلان من بوده است. اگر بخواهند چنین شهری را برای بزرگسالان بنا نهند بدون تردید جایی نخواهد بود به جز لاس وگاس٬پایتخت سرگرمیهای جهان.

از لس آنجلس تا لاس وگاس با اتومبیل چهار ساعتی را در بیابان طی خواهید کرد.اگرمشغول گوش کردن موسقی ایرانی و گپ زدن با دوستان ایرانیتان باشید برای لحظاتی گمان میبرید که در جاده اصفهان-تهران از میمه گذشته اید و تا دلیجان راهی نیست .حدود صد کیلومتر مانده به  لاس وگاس با پیدا شدن  سر وکله بردهای تبلیغاتی مزین به تصاویر  خوبرویان٬ داستان میمه و دلیجان فراموشتان خواهد شد.پیش از رفتن به لاس وگاس در اولین پرس و جو متوجه خواهید شنید که همه داستان لاس وگاس منتهی میشود به یک خیابان به نام <<نوار وگاس>> ((Vegas strip)).شنیده ایی که باعث تردید هر شنونده جهت صرف وقت و هزینه رفتن به این شهر یا خیابان میشود.

این خیابان هفت کیلومتری روزانه ۱۰۴ هزار بازدید کننده جدید دارد.و به طور متوسط روزانه ۲۵۰ مراسم عروسی در آن برگزار میشود.صد وسی وسه هزار اتاق هتل در این خیابان است که بطور متوسط هشتاد وهشت درصد آن اشغال است .به غیر از سایر وسایط نقلیه٬ چهل و چهار  میلیون نفر سالانه توسط هواپیما به و یا از این شهر  متقل میشوند.پولی که بازدید کننده ها در این خیابان هفت کیلومتری در سال ۲۰۰۵ خرج کردند معادل سی و شش میلیارد و هفتصد و بیست میلیون دلار بوده است .چیزی بیش از نیمی از بودجه سال ۱۳۸۵ ایران.اینها بخشی از آماری بود در مورد یک خیابان هفت کیلومتری وسط کویر.

قیمت متوسط  اتاق هتل های افسانه ایی این شهر بین هفتاد تا صد دلار است. مبلغی معادل قیمت یک شب اتاق در مهمانسراهای متوسط آمریکا.مشهورترین معماران معاصر جهان مناظری در میان یک بیابان خلق کرده اند تا پس از آن اقامت در هیچ هتل دیگری یاد لاس وگاس را از خاطرتان پاک ننماید..هر هتل با طراحی داخلی و خارجی منحصر بفردش نیاز به حداقل یک تا دو ساعت صرف وقت دارد تا بطور گذرا تمامی قسمتهای بخش همکف ولابی هتل را بازدید نمایید .سقفهای مرتفع با تزئیناتی محیرالعقول شاهکارهای معماری معاصر را به رخ بیننده میکشد.

در طراحی هر هتل همانگونه که از نامهای آنها پیداست سعی شده تا نوع خاصی از معماری متعلق به گوشه ایی از جهان را به بهترین شکل آن باز آفرینی کنند.در هتل ونیز به محض ورود به لابی هتل وارد شهر ونیز خواهید شد با قایقهای در حال حرکت در کانالهای آب و قایقرانانی که آواز سر داده اند.سقف قوسی  هتل به رنگ آبی آسمان همراه با ابرها و نورپردازی خاص٬ زمان واقعی روز را از یاد شما خواهد برد.

Canal.jpg

((نمای داخلی هتل ونیز))

venetian_copyright1.jpg

((نمای بیرونی هتل ونیز))

venetian_copyright4.jpg

((قسمتی دیگر از هتل ونیز))

Venetian-Ceilng.jpg

 در هتل پاریس به علاوه برج ایفل در مقیاس یک دوم ٬کوچه های بخش مرکزی پاریس همراه با آسمان آبی شهر بازسازی شده است .

Cafe-Bar.jpg

((نمای درونی هتل پاریس))

در هتلی به شکل هرم مجسمه های مصر قدیم و  ابولهل با مقیاسهای غول آسا و نور پردازی غالب زرد رنگ شما را به سرزمین فراعنه میبرد.تمام اتاقهای این هتل بر جداره این هرم توخالی ساخته شده است در واقع این هتل همانگونه که از خارج هرمی شکل مینماید٬در درون آن هم شما قادر به دیدن نمای درونی اضلاع راس هرم هستید.راهروهای منتهی به اتاقهای هتل به شکل مربع های متحد المرکزی از کف هرم تا به بالاترین نقطه هرم ادامه دارد.

97603268_57cafd4a0e.jpg

نمای درونی هتل ((Luxor))

هتل علاءالدین به شکل بغداد قدیم ساخته شده است .

Desert-Passage-3.jpg

((نمای درونی هتل علاء الدین))

در هتل دیگری  ساحل جزیره ایی در اقیانوس ساخته بازسازی شده است  .

MandalayBliss3.jpg

 در هتل بلاژیو ٬برای لحظاتی همراه با عظیم ترین فواره موزیکال دنیا که با آوای سمفونی به رقص درمیایید  به رویا فرو خواهید رفت.

bellagio_las_vegas_t2593.jpg

نمای بیرونی هتل نیویورک شامل چندین  آسمانخراش به هم چسبیده است که تشبیهی است به منهتن نیویورک که در واقع از درون همگی به هم  یک ساختمان واحد را تشکیل میدهند.

 NY_NY_1014.jpg

((نمای بیرونی هتل نیویورک))

دهها هتل دیگر هر کدام به نوعی بازدید کننده را در مدت اقامتش در این شهر از دنیای واقعی به دور نگه میدارند تا  فارغ از زندگی روزمره خاطره ایی به یاد ماندنی برای او بر جا نهند.

لازم به ذکر است که این خیابان تنها خیابان در آمریکاست  که نوشیدن مشروبات الکلی منحصر به حریم خصوصی ٬رستوران ویا بار نبوده و بلکه میتوان در خیابان و فضاهای عمومی مشروب نوشید. روسپیگری اگر چه بر طبق قانون در تمام آمریکا جرم تلقی میشود ولی در این شهر تحت نام های دیگر رواج چشمگیری دارد.

/ 16 نظر / 276 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نيمولی

يعنی ميخوای بگی منو يادت اومد؟؟!!

سلملی

خيلی قشنگ و جالب و کامل بود، مرسی ايشالله ما رو هم بطلبه ...

يوتا

فوق العاده بود...منظورم عکسها و توصيف شما بود. در مورد لاس و گاس چی بگم!

سلملی

سلام سین سینا، مگه من رو می شناسی؟ من بعضی از دوستانت رو می شناسم نيمولی و جويش و ...

نيمولی

سلملی بزغاله! ما رو می شناسی ديگه؟؟! ممنون که لطف داری به ما!! سينا جان شرمنده ها بايد می گفتم!!

يلدا

سینا جان....کجایی؟ نکنه این بار رفتی سانفرایسیکو؟؟ التماس دعا جان برادر

سولانژ

خيلی دلم می خواست نمای درونی هتل ((Luxor) رو ببينم که دقيقا همين عکس باز نمی شد .خیلی خیلی جالب بود. پس این همه لاس وگاس که می گن اين شکلی ايه.

مهران معمارزاده

سينا چرا اينقدر کم کار شده ای ؟بابا جان سفرنامه هات را بنويس .لايف استيل امريکارا.

یلدا

الو.....صدا مياد؟؟ ....اينجا تعطيل شده؟؟ مگه ميشه عنکبوت بر تار های جهانی ديگه تار نريسه؟؟ منتظرتيم داداش من...